Czy warto kupić repetytorium dla ósmoklasisty?

Egzamin ósmoklasisty to ogromny stres nie tylko dla uczniów, ale także dla rodziców. Ten egzamin zwieńczający naukę w szkole podstawowej ma ogromne znaczenie przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Nic dziwnego, że wszystkim zależy, żeby wyniki były jak najlepsze.

Jak efektywnie przygotować się do egzaminu ósmoklasisty?

Najważniejsze, żeby nie zostawiać nauki na ostatnią chwilę. Na kilka dni przed egzaminem trudno sobie przypomnieć cały materiał. Dlatego przygotowania warto zacząć z wyprzedzeniem im  wcześniej, tym lepiej. Dzięki temu uczeń będzie mógł powtórzyć nie tylko wszystkie wiadomości, ale też nadrobić ewentualne zaległości. 

Materiał warto podzielić sobie na mniejsze partie. Dzięki temu nauka nie będzie tak przerażająca. Warto zaczynać od najłatwiejszych zadań. Dzięki temu uczeń powtórzy materiał od samego początku. Dodatkowo warto zaznaczyć, że nic nas tak nie motywuje do pracy, jak sukces. Nawet ten drobny. A zatem poprawne rozwiązanie najprostszego zadania zachęca nas do dalszej nauki.

Dobrym pomysłem jest ustalenie sobie planu powtórek. Dzięki temu rodzice i uczeń łatwiej będą mogli kontrolować postępy. Można skorzystać z planera. Sprawdzi się ten papierowy, jak i elektroniczny. W ferworze nauki nie możemy zapominać o odpoczynku. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że przeciążony obowiązkami szkolnymi mózg znacznie trudniej przyjmuje nowe wiadomości. 

Jak sobie ułatwić naukę do egzaminu?

Na rynku znajdziemy mnóstwo bezpłatnych, jak i płatnych materiałów, które mają ułatwić naukę do egzaminu ósmoklasisty. Bardzo łatwo można się pogubić w tym gąszczu propozycji. Na pewno warto zainwestować w dobre repetytorium. Z pewnością warto zwrócić uwagę na serię Teraz egzamin ósmoklasisty (szeroki wybór)W tej serii znajdziemy pełen pakiet materiałów z matematyki, języka polskiego oraz języka angielskiego. Repertoria pozwalają uczniowi i rodzicom na bieżąco śledzić postępy ww nauce. Publikacje tego typu systematyzują wiedzę i przede wszystkim dzięki nim mamy wszystkie niezbędne w jednym miejscu.