Co trzeba umieć na egzamin ósmoklasisty?

Egzamin ósmoklasisty to jeden z pierwszych ważniejszych testów w życiu ucznia szkoły podstawowej. W trakcie trzech dni młodzi ludzie zmierzą się z trzema różnymi sprawdzianami wiedzy: egzaminem z języka polskiego, z matematyki oraz z wybranego języka obcego nowożytnego (do najpopularniejszych należą język angielski, hiszpański i niemiecki). Uzyskane punkty zadecydują o tym, do jakiej szkoły dostaną się uczniowie, a także pozwolą określić, jaki poziom wiedzy prezentują. Co pomoże nam w przygotowaniach? Przede wszystkim repetytorium teraz egzamin ósmoklasisty, w którym znajdziemy wszystkie zagadnienia mogące pojawić się na egzaminie.

Przygotowania z głową

Jest kilka sposobów na przygotowania do ważnych egzaminów. Pierwszy z nich skupia się na doskonałym przygotowaniu merytorycznym. Tak więc poświęcamy masę czasu wolnego na zapoznanie się z teorią oraz praktyką z języka polskiego, obcego i matematyki. Jednak wadą tej metody jest to, że szybko może przytłoczyć ucznia i zniechęcić go do dalszej nauki. Lepszym rozwiązaniem okazać się może spokojne podejście opierające się na stworzeniu jasnego i przede wszystkim prostego planu. Wystarczy, że upewnimy się, jakie tematy oraz przedmioty są dla nas najtrudniejsze. Następnie tym, w których mamy najwolniejszy postęp, poświęćmy więcej czasu. Nie skupiajmy się jednak na długich sesjach, a zamiast tego wybierzmy kilkunastominutowe posiedzenia, w trakcie których skupimy się w stu procentach na danym zadaniu. Unikajmy rozpraszaczy w postaci mediów społecznościowych, odłóżmy też telefon na bok. 

Repetytorium

A dlaczego do nauki potrzebne będzie nam repetytorium? Bo ułatwi nam działanie i wskaże, na jakich elementach należy się skupić. Co więcej, znajdziemy w nim wskazówki dotyczące wykonywania określonych zadań oraz dowiemy się wiele na temat samego egzaminu ósmoklasisty. To nie wszystko, gdyż repetytorium oferuje i próbne arkusze egzaminacyjne. To właśnie dzięki nim będziemy mogli oswoić się z formułą testu i zapoznać się z najpopularniejszymi typami zadań.